Sala sociala

Sala Socială

În anul 2014, înaintea Sfintelor Paști, cu ajutorul unor inimoși meșteri din comunitatea noastră, am încheiat lucrările la sala socială a Bisericii Românești din Cipru. Clădirea poartă numele Părintelui Arsenie Boca.

Sala este destinată unor evenimente de mare importanță în viața comunității noastre: școala parohială, agapele de după slujbele din duminici și sărbători, ședințele Consiliului Parohial. Totodată, în sală pot fi organizate mesele care marchează diferitele evenimente din familiile credincioșilor Bisericii: pomeniri, botezuri. Se pot organiza și nunți, însă se impune respectarea unor reguli, stabilite de Consiliul Parohial.

Pentru organizarea evenimentelor, Parohia colaborează cu o firmă de catering, care poate pregăti un meniu cu specific tratițional românesc și/sau cipriot.

Dacă vreți să organizați un eveniment în sala socială a Bisericii, adresați-vă Consiliului Parohial sau Părintelui Ciprian.