Ora de cafea

În duminici și-n sărbători, după Sfânta Liturghie, toți credincioșii prezenți sunt invitați să servească o cafea, însoțită adesea de o gustare, în sala socială a Bisericii. E un bun prilej de socializare, iar pentru noii veniți e cea mai potrivită ocazie de a cunoaște membrii comunității.

Gustarea este oferită, uneori, de Biserică, precum și de credincioșii care fac pomeniri pentru cei adormiți sau de cei care aduc alimente pentru rugăciunea de binecuvântare a prinoaselor.

Cei care doresc să contribuie la organizarea acestei agape săptămânale, sunt îndrumați să contacteze Comitetul de doamne, fie prin e-mail, fie duminica, la biserică.

Puteți contribui cu cafea, apă minerală, sucuri sau oferind gustarea într-una din duminici.

comitet.doamne@bisericaromaneasca.ro